четвер, 22 липня 2021 р.

На крилах «Білого голуба»

 


Інститут розвитку освіти Національного авіаційного університету, що проводив для юних літераторів країни конкурс поетичної творчості «Білий голуб», розмістив на своєму сайті Альманах найкращих віршів.  

 У передмові голова журі цього Всеукраїнського поетичного конкурсу письменник, заслужений журналіст України, учений секретар Товариства «Знання» України, лауреат Всеукраїнських літературних премій Василь ВАСИЛАШКО окремо написав майже про кожного з переможців. Ось цитати з його вступного слова.

 

«Люблю, як надихає поетів Ліна Костенко. Під її впливом Валентина Нетребич, член літстудії «Контур», свою поезію наче вершить, а не пише. Подавши слова Ліни «Я поклала папір на коліна, я стривожені вірші пишу», авторка додає, що її вірш: «про війну – непід’ємне каміння, що у серці сім років ношу». Болить її душа від того, що вся Україна на кордоні болю, коли «Війна – незвана гостя у селі», коли кримський народ дотепер зневажають («У прикордонному селі»)!»

 

«Сюжетна поезія приваблює Івана Завгороднього, члена літстудії «Контур», Херсонська область. Він захоплюється казками Івана Франка, створює власних казкових героїв – Осу і Метелика. Коли Оса дорікнула Метелику, що він увійшов у її хатку без стуку. Метелик врахував це застереження і зі стуком став усюди вхожим».

 

Далі пан Василашко пише: «Чимало конкурсантів журі відзначило спеціальними дипломами. Зокрема,  дипломи за прагнення по-філософськи осмислити життя заслужили учениці з Київської і Херсонської областей».

Тут мова йде і про вірші Марії Нестеренко.

 

У іншому абзаці читаємо: «Дуже приємно, що відзначено ученицю з Харківщини, а також і кількох із Херсонщини за оригінальність форм і образність творів. Це дуже важливо у розвитку поезії». Автор передмови мав на увазі, зокрема, вірші Віолетти Тімофєєвої і Вікторії Виходцевої.   

Отже, за посиланням http://iro.nau.edu.ua/images/docs/2021/15.06/%D0%90%D0%BB%D1%8C%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D0%B0%D1%85%2014.06.2021.pdf  

можна прочитати твори юних авторів, що відвідують літературну студію «Контур»:

Нетребич Валентина (диплом за І місце), с. 15-16

Завгородній Іван (диплом за ІІ місце), с. 33-34

Нестеренко Марія (диплом за ІІІ місце), с. 47-49

Тімофєєва Віолетта (диплом у ном. «За оригінальність форм»), с. 68-69

Виходцева Вікторія, (диплом у ном. «За образність»), с.81-82

  

«Сподіваємося, що цей збірник стане гарним подарунком читачам до 30-річчя Незалежності України» - закінчує передмову письменник, висловивши подяку і педагогам, які допомагали своїм вихованцям, і членам журі (до речі, керівник студії отримала Подяку за підготовку переможців). Ми, зі свого боку, вдячні і за цікавий конкурс, і за добрі слова, що сказані про твори студійців. Це надихає. 

Напишите Ваш отзыв или комментарий!

Назва

Електронна пошта *

Повідомлення *