вівторок, 24 липня 2018 р.

Знову "Творчі канікули"

Минулого року  Всеукраїнський літературний конкурс «Творчі канікули» пройшов з успіхом  у 23 областях країни. Майже три тисячі юних авторів спробували свої сили, близько 300 робіт було визнано кращими та надіслано на розгляд Головного журі. Переможці конкурсу отримали чудові призи (нагадуємо, І місце член нашої студії В. Нетребич), а найкращі роботи надруковано у збірці (увійшли 2 твори В. Виходцевої, по одному Л. Шкворець, Є. Шелегон) 

Тож цьогоріч Національна бібліотека України для дітей знову додає до ваших канікул творчості і чекає талановитих, натхненних літературних шедеврів.

Витяг з положення про Всеукраїнський 
дитячий літературний конкурс «Творчі канікули»

1.2. Організаторами Конкурсу є: Національна секція Міжнародної ради з дитячої книги (IBBY), Національна спілка письменників України, Українська асоціація працівників бібліотек для дітей, Фонд Миколи Томенка «Рідна країна»,  Національна бібліотека України для дітей.
1.5. Конкурс проводиться в електронному форматі.
1.8. За результатами проведення Конкурсу буде видано збірку творів-переможців.
3. Умови Конкурсу
3.1. У Конкурсі беруть участь діти з усіх областей України у 2-х вікових категоріях: читачі-учні (вихованці) 11-13 років;  читачі-учні (вихованці) 14-18 років.
3.2. Конкурс проводиться у 7 номінаціях:
o                    «Знайомтеся — це ми!»
o                    «Так, я люблю Україну»
o                    «Природа — джерело натхнення та краси»
o                    «І в кожному із нас уже живе філософ!»
o                    «Моя майбутня професія»
o                    «Безмежний світ моєї уяви»
o                    «Далі буде? Ні, «далі» — вже є!»
3.3. Конкурс проводиться з 1 червня по 30 вересня 2018 року у два тури:
перший – з 1 червня по 1 вересня на обласному рівні;
другий, підсумковий – з 1 вересня по 30 вересня в місті Києві.
3.4. Учасники Конкурсу кожної вікової категорії готують прозовий або поетичний твір, який за темою відповідає певній номінації.
Обласні оргкомітети до 1 вересня 2018 року надсилають на розгляд Головнго журі до 14 робіт від кожної області (по 1 роботі-переможцю у кожній номінації для кожної вікової категорії за наявності)
3.7. На Конкурс приймаються тільки індивідуальні роботи.
5.1. Для переможців Конкурсу встановлюється перше, друге і третє місця у кожній номінації (за наявності) для кожної вікової категорії
5.3. Переможці Конкурсу нагороджуються дипломами та подарунками.


ПРО ЩО ПИСАТИ? КОРОТКО ПРО НОМІНАЦІЇ
 1. «Знайомтеся — це ми!»
Що ми чекаємо від вас у цій номінації? А саме вас і чекаємо. Таких різних за характером, із різними уподобаннями, зі шкільними історіями, ми хочемо подивитися на вас — сучасних дітей — очима ваших ровесників. Можливо це допоможе дорослим краще зрозуміти ваші пріоритети, а, можливо, читаючи ваші твори, вони (ми) згадаємо і своє дитинство?
 1. «Так, я люблю Україну»
Ми вважаємо, що у цьому розділі будь-які рамки зайві. Так. Ми її любимо! І для кожного з нас є щось своє сильне та тендітне, те, що викликає радість та надію, і те, що є і залишиться драматичним, сумним у нашій любові до України. Вона у всіх на вустах. Але для нас — завжди у серці.
 1. «Природа — джерело натхнення та краси»
Тут відкриваємо безмежний простір для ліриків, яких надихає природа рідного краю (і не тільки рідного), для тих, хто вміє розрізняти тихенький голос листя у шелесті вітру. Малювати пейзажі без пензля та олівця… Отже, ви зрозуміли — природа і ще раз природа.
 1. «І в кожному із нас уже живе філософ!»
Може, правда, ще зовсім маленький і несміливий, але він так прагне розповісти про власне відчуття світу, про розуміння сенсу та мети життя, поділитися своїми думками вголос. Ласкаво просимо і чекаємо від вас твір (поезію), роздум (можна у віршах) про… А про все, що вас турбує, про все, що не дає вам зоряними ночами спати.
 1. «Моя майбутня професія»
Досить серйозно. Ви вже задумувалися про те, ким станете? Так щоб дійсно вибрати те, що потрібно саме вам. А може ви якраз у цей момент обираєте, що саме стане вашим основним заняттям у дорослому житті? Поділіться з нами, нам СПРАВДІ дуже цікаво!
 1. «Безмежний світ моєї уяви»
Тут ніби все зрозуміло? Це все — ваша уява! Казки, фентезі, вигадки. Ніяких меж. Ваша сміливість, ваші світи, ваші найпримхливіші мрії можуть здійснитися у ваших оповіданнях.
  1. «Далі буде» ? Ні, «далі» — вже є!» …
  Тут ми чекаємо на справжніх книгоманів, які так вживаються у літературні сюжети та книжкові пригоди своїх улюблених героїв, що перегортаючи останню сторінку книжки, зітхають — а як же так!! Хочу ще…!!! Хочу більше пригод, хочу знати, що сталося далі з моїми улюбленими героями! Фанфік? Так!
  Отже, улюблена книга, улюблені герої … і ваше продовження!!
         Шановні юні поети та прозаїки! Чекаємо на ваші роботи до 1 вересня.

  Напишите Ваш отзыв или комментарий!

  Назва

  Електронна пошта *

  Повідомлення *