Сторінки

понеділок, 14 лютого 2022 р.

Контурівці - віршотворці!

             13 лютого, напередодні Дня дарування книг, відбулося чергове засідання бібліотечної літстудії "Контур".

Готуючись до поетичного конкурсу, контурівці на час заняття стали вдумливими віршотворцями.

Знайомлячись із містом Житомиром, на честь якого влаштовано конкурс одного вірша, ми відправилися у віртуальну мандрівку його дивовижними місцями для дозвілля і відпочинку.

Далі ми вправлялися у римуванні. Для розминки добирали рими до слів  «парк», «музей», «сад», «стадіон», «вежа», «міст», «водоспад», «кар’єр», «місто», «вулиці». А потім, розігрівши творчі "м'язи", ми розпочали роботу над віршами.

Іван Завгородній вподобав штучно створений житомирянами водоспад «Вчелька» і написав про нього милу віршовану історію.

 У другій частині засідання юні авторки Влада Генке, Симона Налбандян і Ладіміра Нестерова продовжили писати свої фантастично-фентезійні оповідки. Для цього вони скористалися не лише власною фантазією, а і невід'ємним інструментарієм кожного автора – словниками. Зокрема, «Великий тлумачний словник» розповів нам про рідкісні слова, які починаються на літеру «Й», а «Словник імен» допоміг придумати імена для героїв.

А оскільки для кожного письменника важливою складовою професійного шляху є не лише безпосередня творча робота, але і промоція, то між засіданнями студії її керівник - авторка і головна біліотекарка Юлія Чернієнко - надсилає твори своїх вихованців на престижні конкурси.

Тому бажаємо нашим студійцям як натхнення, так і перемог!



понеділок, 24 січня 2022 р.

Занурення у світ творчої уяви юних авторів

               На другому у 2022 році засіданні літературної студії «Контур» «новенькі» автори познайомилися із більш досвідченими студійцями і попрацювали над оповіданнями у жанрі фантастики та фентезі.

На початку заняття ведуча студії письменниця і головна бібліотекарка Юлія Чернієнко створила неформальну, таку важливу для творчості, атмосферу. А вправа «Дружнє коло» допомогла молоді здружитися і налаштуватися на плідну творчу роботу.

Кажуть, що цікаву ідею для твору знайти не так уже й просто. Але якщо знати, як і де шукати, то цей процес може бути легким і радісним!

Тому «контурівці» спершу обговорили улюблені фентезійні книги та фантастичні кінострічки, а потім витягнули з колоди метафоричні картки… – й ось ідеї засяяли у серцях юних авторів!

Чудово! А як їх втілити?

У кожного творчий процес відбувався по-своєму.

Для однієї дівчинки спочатку важливо обговорити свою ідею, щоб краще її зрозуміти самій, а потім почати її втілювати.

Інші цілком самостійно вигадували і сюжет, і дійових осіб й активно писали, і тільки телефон, зошит або ноутбук до певного часу були свідками народження нової історії.

Друга вихованка студії придумала ідею на цілий роман, однак у неї виникла складність: з чого саме розпочати історію? Тому ведуча студії допомогла юній письменниці потягнути ниточку історії – і задоволена дівчинка почала писати.

Творення нових світів – це справжнє диво. І для тих, хто пише, і для тих, хто читає.

І чудово, коли у талановитих дітей є простір, де можна і вільно творити, і долучитися до співтворчості.

Тому, якщо ти – молодий автор або маєш друзів, які вигадують історії або пишуть вірші і прозу, запрошуємо тебе приєднатися до нашої літературної команди!

Засідання студії «Контур» відбуваються кожної другої та четвертої неділі місяця у читальній залі.

До зустрічі у бібліотеці й успіхів тобі у письмі!

вівторок, 11 січня 2022 р.

Подорож у світ фантазій

Тривають зимові свята, і учасники літературної студії «Контур»  зібралися у читальній залі, щоб розпочати новий рік новими творчими проєктами.

Із першим креативним завданням «ПереНазви місяці» дівчатка впоралися блискуче: разом із керівником студії дослідили народні назви місяців року, і придумали для них власні.

Наймолодша учасниця – Надійка Нетребич – вподобала весну і склала такі симпатичні назви теплих місяців: Надійчин, Людмилчин, Ганнусин… Як ви гадаєте, чому? Відповідь проста: саме в ці місяці в її рідних дні народження!

Її старша сестра Валентина поринула у літо: відпочивайло, купайло, жниварник – які влучні і ємкі назви, які можна легко взяти в нову історію!

Осінні місяці представила Даша Карпенко. Назви - теплунчик, дощивничок, злотовичок – немов вийшли із казки з народно-етнічними мотивами. І читачу вже бачиться, як домовичок підставляє обличчя сонцю й дощу, як він ловить рученятами сонячне листя…

Гра у неймінг пробудила в учасників творчу фантазію, і саме з цього творчого завдання розпочалася підготовка до IX відкритого літературного конкурсу творів у жанрі фантастики та фентезі «ФантФест».


«Зловити інсайт» – ідеї до нових оповідань – допомогли візуальні сюжети, розміщені у метафоричних картках.

Подивіться, як світяться обличчя дівчаток, у яких спалахнули нові історії!

Приємним сюрпризом для учасників клубу став візит і участь у засіданні студїї її почесної членкині і випускниці Валентини Нетребич.  Ще 11-річною дівчинкою вона прийшла до нас із мрією стати письменницею. П’ять років занять, десятки написаних творів, перші перемоги у літературних конкурсах – і її мрія здійснилася: у 2020 році дівчина перемогла у престижному конкурсі «Молода КороНація», а в 2021 році у київському видавництві вийшла її дебютна книга – фантастична повість «Стібіо».

Поки інші учасниці писали твори на конкурс, очільниця студії Юлія Чернієнко допомогла Валентині покращити важливу для кожного автора навичку – редагувати текст нової історії, щоб зробити його сильним і більш привабливим для читача.

Побажаємо Валентині стрімкого творчого зростання, а новим учасницям студії–успіху у літературному конкурсі!