понеділок, 24 квітня 2017 р.

Творча мозаїка Валентини Нетребич

Публікуємо нові твори Валентини Нетребич.

Легенда про фортечну криницю
Хочу розповісти одну цікаву легенду про фортечну криницю, що на Херсонщині.
Давним-давно, а саме, у 1785 році, була збудована криниця глибиною 80 метрів та шириною 4 метри. Вода в ній була чиста і прозора.
Але чому вона зникла? Ніхто навіть не здогадується.
Річ у тому, що під час Другої Світової війни у Херсоні були прокладені підземні ходи. Таким чином радянські солдати могли зайти в одному місці під землю, а вийти з-під неї в іншому і напасти неочікувано.
Мало хто знає, але діаметр криниці не завжди був таким. Наприкінці 1995 року українські археологи реставрували криницю, засипавши її глибину до 24 метрів і подвоївши її діаметр. Але навіщо? Тому що по бічних сторонах криниці спірально розташувалися сходи. Реставратори прибрали ці сходи, аби нікому навіть і не спало на думку залізти туди, і закоркували криницю залізною сіткою.
Це одна версія, але існує ще й інша.
Кажуть, що під час Другої Світової війни німці скидали до криниці полонених або розстріляних солдат. Мабуть, душі померлих там і досі знаходяться. І є припущення, що саме вони послугували зникненню чистої прозорої води. Тобто, просто така собі яма з величезною кількістю вбитих людей. Можливо… Та ми насправді не знаємо, правда це чи ні. Це лише тільки здогадки. Зараз це лише одна з пам’яток культури Херсонщини. Її із захопленням відвідують туристи. Мабуть, це одна із нечисленних в Україні містичних пам’яток, зокрема, Чорнобилю – міста-пекла, Ольвії – міста стародавньої гробниці імператора та інших рідкісних містичних споруд.
Та яким не був би світ, величезним чи небезпечним, треба встигнути подивитись та оглянути все!

Букет для матусі
Скоро свято для матусі!
Кожен день в вікно дивлюся:
Тут і мальви, і любець –
Буду в мами молодець.

Назбираю я букетик:
Тут лілеї силуетик,
І жасмину пахнотрави –
Цей букет не для забави.

Ще й нарцис сюди вкладу,
Щоб привести до ладу.
Цей букет лише для мами –

Най все свято буде з нами!

Напишите Ваш отзыв или комментарий!

Назва

Електронна пошта *

Повідомлення *