неділя, 5 квітня 2015 р.

Пасхальні історії

Пасхальні історії


 Незабаром Великдень. Про виникнення писанок та крашанок існує багато легенд. Юні автори намагалися створити власні легенди, казки та історії. Ці твори та інші діти зможуть прочитати 12 квітня підчас концерту у "Писанковому саду". Ця подія починається у 14 годині у сквері ім. А.Пушкіна (за будинком облдержадміністрації, що стоїть на площі Свободи). Запрошуємо  всіх котурівців та всіх бажаючих взяти участь у заході!

Пасхальний сюрприз

Йшов Їжачок лісом, збирав грибочки, щоб пообідати. Йшов-йшов та зустрів на дорозі якесь дуже дивне та дуже велике яйце.
- Ой, - закричав він. Що ж це за матуся, що покинула своє дитятко! – Це він спитав сам себе. – Майбутніх дітей не кидають на дорозі! 
- Так, - потер лапки Їжачок. Буду шукати господиню. Стал наколювати яйце на свої гілочки, але воно не наколюється. Їжак вже став сердитися.
- О-о,  да це ж не так треба робити! – здогадався нарешті Їжачок.
І він почав просто штовхати округлий предмет. Довго штовхав, поки не діставсь до дерева, де мешкають пташки.
-Гей, пташки, це не ваше яйце?
Визирнули птахи та відповідають:
- Ні! Ти що, не знаєш, які в лісових птахів яйця?  Вони ж маленькі! А це – поглянь – яке велике.

Покотив Їжак свою знахідку далі. Зустрів жабу та питає:
- Жаба, це не твоє яйце?
- Ні, у ква-мене взагалі не буває вка-єць.
- Гаразд, - зітхає Їжак та йде далі. Тут жабеня квакнуло так голосно, що маленький їжачок не втримав знахідку. Покотилося  яйце у річку. І хоча їжачок ще вмів плавати – він хоробро кинувся на порятунок. Адже в нього було добре серце.
Дотягнув їжачок яйце до власної нірки. Укутав його у листя дуба, щоб воно не змерзло. А на ранок це яйце було розмальовано не тільки дубовими листям, яке дає силу, але і пшеничними колосками, які є символами врожаю. Тому цей добрий їжачок завжди мав, що попоїсти.
 Маша Юдіна

Яйцо волшебной птицы

Давным-давно, когда ещё не родился Христос, жили две птицы-соседки возле королевского замка. Одна из них волшебная, а другая была простой вороной. Было у них по одному яйцу в гнезде. Однажды, когда птицы полетели искать корм,  в гнёзда явились две кукушки. Они подложили туда по своему яйцу. Вернулись птицы и стали высиживать птенцов. Кукушата вылупились первыми. Они быстро вытолкнули другие яйца из гнезд. Покатились яйца и попали в замок. Яйцо вороны попало на кухню, а другое нашла принцесса. Принцесса очень любила рисовать и давно мечтала иметь собственную лошадку. И девочка нарисовала на яйце коня. Он был рыжий с огненной гривой. На другой стороне яйца она изобразила красивую конюшню с высокой крышей, похожей на каплю. Девочка раскрасила крышу самой яркой желтой краской. Принцесса оставила яйцо на подставке, чтобы краски просохли, а сама пошла гулять в королевский сад. Пошла она по тропинке и вышла на полянку. Вдруг  солнышко засияло ярче обычного. Девочка даже зажмурилась. Когда она открыла глаза, то увидела на полянке удивительное здание. Белые высокие стены, золотая крыша-купол. Рядом стоял рыжий конь. Все как на ее рисунке.
По просьбе принцессы ее отец король объявил праздник раскрашенных яиц. Хоть рисунки больше не оживали, потому что люди расписывали яйца обычных птиц, но они верили, что такие яйца принесут им удачу.
Лада Шкворец

Як з'явилися  писанки (легенда)
Було це колись дуже-дуже давно , ще у язичницькі часи, задовго до народження Христа. У тому стародавньому світі народилася дівчинка у заможній знатній родині. Назвали її Писанкою. Дівчинка підростала, і з кожним роком  ставала все гарнішою. Коли Писанці виповнилося 16 років, вона почала сильно  пишатися своєю вродою. Кудлатий чортяка вирішив не втрачати нагоду, щоб зробили чергову капость людям. Він зачаклував дівчину, перетворивши її на засохле дерево. Рогатий навіть не здогадувався, що з ним станеться!
Одного разу він хотів підпалити дівчину-дерево. Раптом з'явився янгол-охоронець Писанки. Подививсь він на негідника пронизливими очима. В ту ж хвилину опинився чортяка у підземній в’язниці, звідки йому вже ніколи не вибратися. Потім янгол сердечним поглядом подививсь на дерево. Але цей янгол був ще молодим та не зовсім досвідченим. Тому засохле дерево перетворилася ні у дівчинку, а лише на мальовниче яйце.
Покотилося яйце до дому найкращої подруги Писанки. Подруга здивувалася знахідці. Їй здалося, що олень, котрий був намальований на дивовижному яйці, дивиться на неї очима її зниклої подруги.  Понесла дівчина яйце до батька. Він був радником того самого знатного князя, дочкою котрого була Писанка. Тому поніс яйце до палацу. Князь одразу впізнав свою дочку в надзвичайному яйці. Він віддав наказ, щоб кожного року цей день святкували як Великдень. І один з найголовніших талісманів цього свята стало розписане яйце, яке називатимуть писанкою.
Ксенія Барабаш

День чудес
Однажды на праздник Пасхи подарили Маше необычное сказочно расписанное яйцо. На нём удивительным образом помещались птичка с зеленым опереньем, синяя рыбка, желтогривая лошадка, разноцветный петушок, яркие цветы и большая гроздь винограда.
Маша решила яйцо не съедать, чтобы показать своим друзьям. Перед сном девочка еще раз посмотрела на подарок. Утром она проснулась – вы не поверите! – от кукаренья петуха в собственной комнате. Маша была сбита с толку. Она встала и увидела петушка – он был точно таким, как на пасхальном яйце.
Маша подбежала к столу, где вчера оставила яйцо, и увидела, что оно абсолютно белое. Ни одного рисунка!
Маша стала оглядываться. Над ней был потолок, усеянный цветами. С люстры свисала гроздь винограда.
Девочка, ожидая дальнейших чудес, выбежала во двор. Она не ошиблась – там  ее ждала желтогривая лошадка, а в бассейне плавала синяя рыбка. На груше звонко пела зелёная птичка, которая уже успела свить себе уютное гнёздышко.
Иванна Пысларь

  


Напишите Ваш отзыв или комментарий!

Назва

Електронна пошта *

Повідомлення *